Milli Sporcu Belgesi Başvurusu

Milli Sporcu Belgesi Başvurusu İçin

Yukarıda istenilen belgeleri eksiksiz tamamlayarak federasyonumuzun istatistik@badminton.org.tr adresine Dilekçe imzalı PDF şeklinde Fotoğraf ve Kimlik fotokopi jpeg olarak E-posta yolu ile iletebilirsiniz. İmzasız olan dilekçeler kabul edilmeyecektir. 

***Federasyonumuzun yönetim kurulu kararı gereği sporcularımızdan alınan sporcu özgeçmiş belge ücreti ve millilik belgesi ücreti 12 Haziran 2021 tarihi itibari ile kaldırılmıştır.

NOT: Milli Sporcu Belgesinin imza süreci nedeniyle ve mağduriyet yaşanmaması için, en az 45 gün önceden Federasyondan talep edilmesi gerekmektedir. 

 

MİLLİ SPORCU BELGESİ VERİLMESİ HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU İÇİN TIKLAYINIZ.

 

SIKÇA SORULANLAR

  1. MİLLİ SPORCU BELGEME NASIL ULAŞABİLİRİM?
    1 Mart 2019 tarihi itibariyle Gençlik ve Spor Bakanlığı “Spor Bilgi Sistemi” kullanıma açılmıştır ve bu tarihten sonraki millilik belgeleri elektronik imza ile imzalanacak olup, sporcuların millilik belgeleri resmi işlemlerin ardından e-devlet hesaplarından görüntülenebilecektir. Yeni düzenleme ile Gençlik ve Spor Bakanlığımızın oluşturduğu dijital sistem üzerinden Milli Sporcular Millilik Belgelerini E-Devlet uygulaması üzerinden indirebilmektedirler. Yukarıda belirtilen “Millilik Başvuru” işlemlerini yapan Milli Sporcularımızın belgeleri elektronik ortamda imzalandıktan sonra sporcularımız bu belgeyi E-Devlet üzerinden temin edebileceklerdir. E-Devlet uygulamasına giriş yapıldıktan sonra arama motoruna ‘Spor Bilgi Sistemi’ yazarak ilgili bölüme ulaşarak buradan ‘Uluslararası Organizasyon İşlemleri’ sekmesine tıkladıktan sonra açılan sayfada ‘Millilik İşlemleri’ bölümünden “Millilik Belgesine” ulaşabililir ve barkodlu evrakınızı indirebilirsiniz.
  2. MİLLİ SPORCU BELGESİ BAŞVURU FORMUNA NE YAZACAĞIM?
    Formu doldururken (……) ile belirtilen üst boşluğa katıldığınız uluslararası faaliyetin tam adı / ülke / tarih, İkinci (……) belirtilen boşluğa ise evrakın verileceği kurumun tam adı yazılmalıdır.

Sponsorumuz

Doping İle Mücadele